Wybór makijażu do sesji zdjęciowej

Wybór makijażu do sesji zdjęciowej

Wybór odpowiedniego makijażu do sesji zdjęciowej to bardzo ważny krok. Istnieje kilka czynników, które musisz wziąć pod uwagę. Na przykład powinieneś unikać noszenia zbyt dużego makijażu. Ponadto powinieneś unikać filtrów przeciwsłonecznych i innych produktów z wbudowanymi filtrami przeciwsłonecznymi. Powinieneś użyć kremowego lub pudrowego produktu do podkładu.

Unikanie nadmiernego makijażu

Makijaż do sesji zdjęciowej to sztuka i są sposoby, aby nie przesadzić. Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, to przetestować makijaż, który planujesz, robiąc sobie kilka zdjęć telefonem komórkowym. Powinieneś to zrobić w naturalnym świetle lub z włączoną lampą błyskową, abyś mógł zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja twarz. Jeśli makijaż wygląda zbyt ciemno lub zbyt jasno, powinnaś go zmienić. Ważne jest również, aby przed przystąpieniem do sesji zapytać fotografa, czy makijaż jest odpowiedni.

Do sesji zdjęciowej powinnaś zainwestować w dobre pędzle do makijażu. Będą one wymagały częstego czyszczenia, więc nie chcesz używać tanich, które zrzucają się po kilku użyciach. Powinieneś również zainwestować w jednorazowe różdżki do tuszu do rzęs od marki takiej jak Sally Beauty, aby uniknąć szansy, że inne modelki będą dzielić tę samą różdżkę do tuszu. Ważne jest, aby wymieniać szczotki do makijażu, podkład, a nawet tusz do rzęs co trzy do dziewięciu miesięcy.

Używanie odpowiedniego rodzaju światła jest najważniejszą wskazówką dotyczącą aplikacji makijażu na sesję zdjęciową. Należy unikać stosowania bardzo jasnego lub kierunkowego światła podczas sesji zdjęciowej, ponieważ to pierwsze rozmywa szczegóły i wydobywa niedoskonałości. Oświetlenie kierunkowe sprawia, że skóra wygląda na gładszą, ale podkreśla również zmarszczki i teksturę.

Jeśli nie jesteś zaznajomiona z używaniem makijażu do zdjęć, powinnaś trzymać się podkładu w pudrze lub przyciemnionego kremu nawilżającego. W ten sposób twój makijaż nie będzie się wyróżniał i nie będzie wyglądał surowo. Powinnaś również użyć bazy pod cienie do powiek, ponieważ sprawi to, że Twój cień do powiek będzie się utrzymywał przez cały dzień. Kolejnym ważnym krokiem jest złuszczenie skóry przed sesją zdjęciową. Możesz użyć naturalnych peelingów do twarzy, aby usunąć martwe komórki skóry.

Kolejnym ważnym aspektem makijażu do sesji zdjęciowej jest unikanie ciężkiego cienia do powiek. Makijaż może sprawić, że oczy będą wyglądały na zbyt ciężkie i nie pokaże twoich oczu prawidłowo. Lepiej jest nosić matowe cienie do powiek niż cienie błyszczące. Możesz również użyć rozświetlacza, aby podkreślić łuk brwiowy.

Wybór właściwego podkładu

Wybór właściwego podkładu do sesji zdjęciowej jest niezbędny, jeśli chcesz wyglądać jak najlepiej. Wyrówna on koloryt Twojej skóry, zakryje pory i drobne zmarszczki oraz pozostanie na swoim miejscu przez kilka godzin. Sprawi również, że Twój makijaż będzie wyglądał bardziej naturalnie. Najważniejszą rzeczą przy wyborze odpowiedniego podkładu jest to, aby pasował on do Twojego naturalnego odcienia skóry. Jeśli wybierzesz zbyt jasny lub zbyt ciemny odcień, będzie on wyglądał nienaturalnie i niepochlebnie w aparacie.

Gdy już wybierzesz odpowiedni odcień, nałóż go na linię żuchwy, pozostawiając niewielki odstęp pomiędzy poszczególnymi odcieniami. Pomyśl również o swojej szyi. Musisz upewnić się, że Twój podkład pasuje również do szyi.

Jeśli nie jesteś pewna swojego undertone, możesz spróbować testu słonecznego, aby sprawdzić, co jest napisane na fundamencie. Jeśli otrzymasz czerwoną reakcję, będziesz chciał fundacji o chłodnym tonie, podczas gdy jeśli masz ciepły undertone, będziesz chciał fundacji o ciepłym tonie.

Wybierając podkład do sesji zdjęciowej, pamiętaj, że musi on być odpowiedni dla Twojego typu skóry i przyjazny dla aparatu. Upewnij się, że nie ma on w składzie filtrów przeciwsłonecznych, które mogą sprawić, że na zdjęciach będzie wyglądał jak maska. Make Up For Ever HD Invisible Coverage Foundation, Revlon PhotoReady Foundation i Bareminerals Mineral Veil to najlepsze podkłady przyjazne dla aparatu. Świetnym wyborem jest również podkład Loreal True Match, który występuje w 22 odcieniach.

Jeśli masz tłustą skórę, powinnaś wybrać podkład, który nie zawiera oleju. Jeśli Twoja skóra jest sucha, przed nałożeniem podkładu powinnaś wybrać podkład nawilżający. Do nakładania podkładu możesz użyć gąbki lub pędzla. Jeśli fotografujesz w naturalnym świetle, powinnaś wybrać podkład o lekkim połysku lub właściwościach rozświetlających. Należy również wybrać odcień zgodny z odcieniem skóry.

Wybór produktu pudrowego lub kremowego

Jeśli chodzi o makijaż, wybór między produktem pudrowym a kremowym może być trudny. Ogólnie rzecz biorąc, proszek jest łatwiejsze do mieszania, ale krem będzie trwać dłużej. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję. Aby wybrać odpowiedni produkt, weź pod uwagę swój typ skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *